2021 MEZUNLARI HAZIR MIYIZ YARINLARA?

2021 MEZUNLARI HAZIR MIYIZ YARINLARA?

2021 MEZUNLARI HAZIR MIYIZ YARINLARA?

2021 MEZUNLARI HAZIR MIYIZ YARINLARA?

Dolmabahçe Okulları Anadolu Lisesi ve Havacılık Lisesi 12. sınıf öğrencileri için 2020-2021 eğitim yılı mezuniyet töreni yapıldı. Lise 12. sınıftan mezun olan öğrencilerimizi üniversiteye uğurlamanın haklı gururunu ve heyecanını yaşadık.

Törenimiz Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve coşkuyla okunan İstiklal Marşı ile başladı. Mezuniyet törenimize Okul Kurucumuz, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, öğrenci velileri ve yakınları katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapması için Müdürlerimiz Sn. Selçuk SEVENCAN ve Sn. Erdem ÇETİNDERE sahneye davet edildi.

Anadolu Lisesi Müdürümüz Selçuk SEVENCAN, Mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, ‘ Saygıdeğer velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı; öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum…

Sevgili Gençler, üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi… Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır.  Sizlerden dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil iyi bir insan olmanızı arzuluyorum.”  ifadelerini kullandı.

Havacılık Lisesi Müdürümüz Erdem ÇETİNDERE, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, ”Saygıdeğer velilerim sizler bu törenin en mutlu en onurlu insanlarısınız. Kısa bir süre önce bu okula kendi ellerinizle teslim ettiğiniz çocuklarınızı bugün yine kendi ellerinizle buradan alıyorsunuz. Bu çocukları yetiştirdiğiniz için sizleri tüm kalbimle kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.”

“BÜYÜK HAYALLERE KÜÇÜK BAŞLANGIÇLARLA İLERLEYİN”

Sevgili gençler , ‘Eğitim felsefemizi, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, ulusal bilinç ve değerleri özümsemiş, ulusumuzun kültürel kimliğini kazanmış iyi insan ve iyi yurttaş yetiştirme temeli üzerine kurduk. Artık sıra sizde; öncelikli amacınızı bilmelisiniz. İzlemeye değecek bir amaç edinin. Yaşamınızı planlayın. İnsan nereye yelken açtığını bilmedikçe hiçbir rüzgâr ona yardım edemez. Hayal edin; hayallerinizde hep zirve olsun ancak zirve için de mücadele etmek gerektiğini unutmayın.

Öğrencilerimizin bu güzel mezuniyet programında bir araya gelip, mezuniyet coşkusunu paylaşmak, öğrencilerimiz kadar bizleri de mutlu etti. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Ayrıca gençlerimizin yetişmesinde en büyük pay sahibi olan, kutsal bir mesleği ifa eden değerli öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Diploma töreninde öğrencilerimiz, öğretmenlerinin ellerinden diplomalarını almanın mutluluğunu yaşadı.

Genel Müdürümüz Sn. Kazım AŞIK Anadolu Lisesi birincimiz Rabia Irmak BAŞER ve Havacılık Lisesi birincisi Furkan İÇİN’e ödüllerini verip tebrik etti.

Mezuniyet onlara çok yakışıyor bütün diğer güzellikler gibi…

Aşık VEYSEL’in güzeller güzeli bir dörtlüğü vardır sazıyla konuştuğu bir şiirinde:

“Sen petek misali Veysel’de arı

  İnleşir beraber yapardık balı

 Ben bir insanoğlu sen bir dut dalı

 Ben babamı sen ustanı unutma”

der sazına. İşin özü budur galiba. Bugünün vurgusu da sanırım vefa duygusu üzerine olmalı. Sevgili öğrenciler okulu hep beraber yuva yaptığımızı, ailelerinizi ve bizleri unutmayacağınızı, çoğu insanın kaybettiği vefa denilen meziyeti her zaman yaşatacağınızı biliyoruz.

Mezuniyetimiz kep atma töreniyle ve hatıra fotoğrafı çekimiyle program son buldu.

Yolunuz açık olsun çocuklar!

Kein Kommentar

Gib einen Kommentar

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected] 
× İletişim