Dolmabahçe Okullarında Yabancı Dilde Koridor Etkinliği …

Dolmabahçe Okullarında Yabancı Dilde Koridor Etkinliği …

Yabancı dile karşı farkındalığın artması, özendirilmesi amacıyla yabancı dilde koridoru etkinliği düzenledik. Öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde yapılan etkinliğimizde öğrencilerimiz İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca şarkılar söyleyip yabancı dilde oyunlar oynadılar.

Dolmabahçe Okullarında yabancı dil öğretiminin daha etkin bir hale gelmesi için gerçekleştirilen bu etkinlikte öğrencilerimiz son derece keyif aldılar.  Öğrencilerimiz farklı dilleri ve çok kültürlü olmanın avantajlarından yararlanarak,  yeni kazanımlar elde etmelerinin yanı sıra, düzenlenen bu etkinlik ile de o dillerin konuşulduğu farklı ülkeler ve ülkelerin kültürleri hakkında fikir sahip oldular. Öğrencilerimizin karaoke performansları, bilgi yarışması, tekerlemeler ve hep birlikte söylenen İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Almanca şarkılar ile doyasıya hem eğlendiler hem öğrendiler.

Yeni bir dil öğrenmek; o dilin konuşulduğu ülkeyi ve ülkenin kültürünü tanımak, o dili konuşan insanları anlamak demektir. Birbirlerini anlayan bireylerden oluşan iletişimi güçlü toplumlar ve ülkeler sorunlarını daha hızlı çözer, ortak gelecekleriyle ilgili daha sağlıklı kararlar alabilirler.

“Bir dil size hayatta bir koridor oluşturur. İki dil önünüzdeki tüm kapıları açar.’’

                                                                                                        Frank Smith

Kein Kommentar

Gib einen Kommentar

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected] 
× İletişim