DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz karton, plastik gibi geri dönüştürülebilir malzemelerden uçak maketleri, tarihi geçmiş ilaç atıklarından yapılan farklı birçok çalışma ile etkinlik alanında okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.

Beylikdüzü Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında farkındalık yaratacak bir dizi etkinliğe imza attı. Bu etkinliklerden biri olan Çevre Şenliğine Dolmabahçe Okulları olarak öğrencilerimiz etkili bir katılım sağlamıştır. İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nde düzenlenen etkinliklerde öğrencilerimiz karton, plastik gibi geri dönüştürülebilir malzemelerden uçak maketleri, tarihi geçmiş ilaç atıklarından yapılan farklı birçok çalışma ile etkinlik alanında okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir. Bunun yanı sıra ‘İklim Krizi ve Çevre Kirliliğine Karşı; Değiştir Dönüştür Bu Paylaşım Zincirine Sende Katıl’ mottosuyla ‘Takas ve Bağış Pazarı’ kuruldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, binlerce ürün ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması için bağışlandı ve takas yapıldı.

Etkinlikler kapsamında 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde gerçekleşen ‘İklim Değişikliğiyle Mücadele’ konulu söyleşide ise Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Aslan, İstanbul Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Murat Kapıkıran, İSKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Tuğba Ölmez Hancı, BEYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Şahin ve Arçellik A.Ş. Kıdemli Çevre Yöneticisi Zeynep Özbek iklim değişikliğinin çevreye etkileri konusunu ele alan bilgilendirici paylaşımlarda bulundu.

Diğer Haber ve Duyurular

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected]
× İletişim