Havacılık Lisesi

Havacılık Lisesi

26000 m2’lik kampüsümüzde yer alan tam donanımlı atölyelerimizle ve alanında uzman eğitim kadromuzla öğrencilerimizi Uçak Bakım ve Ulaştırma Hizmetleri alanlarında yetiştiriyoruz. Okulumuzda yer alan Uçak Bakım Bölümü için Jet Motorlu (Fouga Magister) ve Pistonlu (Cessna 150) olmak üzere iki çalışan uçağın yer aldığı hangar, 12 atölye, Ulaştırma Hizmetleri bölümü için Eğitim Simülatörü (mock up) ile öğrencilerimize teorik bilginin yanında bire bir uygulama yapma imkânı sağlıyoruz.

Havacılık sektörünün saygın kurumlarıyla yapmış olduğumuz öğrenci stajları, teknik geziler ve okulumuzda gerçekleştirdiğimiz kariyer günleriyle öğrencilerimizi alanlarının deneyimli ve bilinen isimleriyle buluşturuyoruz.

Okulumuz öğrencileri, bölgesel ve ulusal projelerde çalışmalarıyla yer alarak çalışmalarını geniş çevrelerle paylaşmaktadır.

Özel Dolmabahçe Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi seçmiş oldukları alanda yetiştirmenin yanı sıra akademik anlamda üniversite sınavına yönelik hazırlıyor, deneme sınavları ve etütlerle öğrencilerimizin mevcut durumlarını gözlemleyerek doğru programlamalarla çalışmalarını daha verimli kılıyoruz. Rehberlik birimimiz ve sınıf danışman öğretmenlerimizin takibiyle öğrencilerimizin gelişim süreçlerini raporluyor, veli görüşmelerimiz ve toplantılarımızda velilerimizle öğrenci gelişim karnelerini paylaşıyoruz.

Havacılığın en önemli faktörlerinden olan yabancı dil eğitimi adına İngilizce derslerini “Mesleki İngilizce” dersi ile pekiştirip öğrencilerimizin nitelikli bir yabancı dil eğitimi almasını sağlıyor ve Almanca ile 2 yabancı dil eğitimimizi veriyoruz.

Türkiye’nin en donanımlı havacılık lisesi olan Özel Dolmabahçe Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim odaklı ve disiplini ön planda tutan anlayışıyla yeni öğrencilerini bekliyor. Siz de hemen Dolmabahçe ailesindeki yerinizi alın!

Eğitimlerimiz

UÇAK BAKIMI

GÖVDE-MOTOR

ULAŞTIRMA HİZMETLERİ

UÇAK ELEKTRONİĞİ

Üniversiteye Girişte Ayrıcalık

Teknoloji ve Turizm Fakültelerine Ek Kontenjanla Giriş

tamamen Akademik Ders Desteği

Sınav Gruplarında Periyodik Deneme Sınavları

4 Yıl boyunca Akademik Dersler

Havacılık Sektöründe Yerini Al

Sertifikasyon Programları

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Tarafından Tanınan Okul Standartlarında Atölyeler

Sektörün Önde Gelen Paydaşlarıyla İşbirliği

Okulumuzda Yer Alan Gerçek Uçak ve Simülatörlerde Eğitim

Dev Kampüste Atölyelerde Teknisyen Öğretmenlerle Eğitim

İşbirliklerimiz

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected]
× İletişim