LGS Tercih Danışmanlığı

Okul seçimi özellikle ilkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde oldukça kritiktir. Bu süreçte çocuklarınızı iyi tanıyan ebeveynler olmalı ve çocuklarınızın ortama iyi bir şekilde adapte olabileceği ortamları seçmelisiniz. Her anne baba çocuğunun en iyi ortamlarda büyümesini ve en iyi okullarda eğitim almasını ister.

Okul Seçiminin Çocuklar Üzerinde Etkileri

Çocuklar ilkokula başladığı günden kendini yalnız hissetme olasılığı taşırlar. Bu süreçte anne ve babalarının çocuklarıyla ilgilenmesini en çok istedikleri okullara göndermek yerine çocuklarını en yakın okullara gönderirler. Ailesinin işlerinden ötürü bir çocuğun alıştığı ortamdan farklı bir şehre ve tanımadığı bir ortama girdiğini düşünün. O çocukla Empati kurun. Ne hissederdiniz? Sanırım garip ve kötü. Bu yüzden anne babaların okul seçimi konusunda çocuklarının psikolojik problemler yaşamaması için bir tercih yapmaları gerekir. Tercih konusunda kararsız kalan anne babaları LGS Tercih seçimlerinde ÜCRETSİZ bir destek için okulumuza davet etmek isteriz.

Tercih Danışmanlığı Kimleri Kapsar?

Tercih danışmanlığı, LGS sınavına girmiş tüm öğrencileri kapsamaktadır. Tercih danışmanlığı öğrencilerin en iyi okullarda ve eğitim hayatının başarılı olması yönünde amaçlara sahiptir. Eğitim hayatının başarılı bir şekilde geçmesi, öğrencilerin katıldıkları ortamları sevmesi, özgüvenlerinin arttırılması, sosyal zekâsının gelişmesi okul seçimi danışmanlığının bazı katkılarıdır. Tercih danışmanı anne ve babaların kafalarındaki yanlış güvenlik algılarını düzeltir ve çocuklarının seçtikleri okulda güvenli olacağını anne babalara aşılar ve anne babaların bu konudaki kaygılarının yok olmasını sağlar.

Tercih Danışmanlığının Katkıları Nelerdir?

Tercih danışmanlığının birçok katkısı vardır. Öğrenciler ve ebeveynler bu hizmetlerin sonrasında sağlıklı bir tercih yapacak ve eğitim hayatlarında doğru tercihlerle ilerleyeceklerdir. Anne ve babaların zihnindeki güvenlik ile alakalı ön yargılar giderilecek ve çocukların sağlıklı ve başarılı bir eğitim sürecinden geçmesi sağlanacaktır.

  •  Öğrencilerin başarılı olması için en uygun okullar ve okulun sunduğu ayrıcalıklar titizlikle araştırılır. Aile ve öğrencilere sunulur.
  •  Eğitim hayatının güvenli ve disiplinli bir ortamda geçmesi sağlanarak, öğrencilerin başarılı olması sağlanır.
  •  Anne ve babaların seçim konusundaki kaygıları giderilir..
  •  Öğrencilerin uyumlu olabileceği ve ders konusunda verimli olabileceği okul seçimleri yapılır.
  •  Seçilen okullar hakkında detaylı araştırmalar, hangi bölümlerin olduğu, sınıf mevcudu, eğitim sistemi ve öğrenciye yararlı olabilecek her türlü konu hakkında detaylı ve titiz bir çalışma yürütülür.
  •  Anne ve babalara çocuklarının fikrini sorma ve önemseme gibi konularda telkinler verilir ve çocukların kendi eğitimlerinde söz hakkı sahibi olması sağlanır.
  •  Öğrencilere ve ailelere okulun eve olan uzaklığı değil, öğrenciye sağladığı kaliteli eğitimin öneminden bahsedilir. Çocukların yetenekler, duruşu ve karakteri göz önünde bulundurularak onun rahat bir eğitim hayatı geçirebileceği okul seçilir.

Anne ve babaların alelacele bir karar verip, çocuklarının, mutsuz, güvensiz ve başarısız bir eğitim hayatı yaşamalarını önermiyoruz. Çocuklarınızın özgüvenli ve topluma yararlı bireyler olmalarını istiyorsanız, eğitim hayatlarını önemsemeli ve kendilerine eğitim hayatları hakkında söz hakkı tanımalısınız.

Diğer Haber ve Duyurular

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected]
× İletişim