OKULUMUZDA MAHREMİYET EĞİTİMİ VERİLDİ

OKULUMUZDA MAHREMİYET EĞİTİMİ VERİLDİ

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından öğrencilerimize yönelik “Mahremiyet” konusunda eğitim yapıldı. Etkinlik boyunca her kelimeyi dikkatle dinleyen öğrencilerimiz, olaylara nasıl tepki vermeleri gerektiğini öğrendiler. Mahremiyet konusu ile ilgili detaylı olarak bilgilendirildiler.

Rehber Öğretmenimiz Tuğçe ALKANOĞLU öğrencilerimize verdiği seminerde beden mahremiyeti, bedenimizi tanıma ve koruma, özel bölgelerimizi bilme, özel alanlarımızı belirleme, iyi ve kötü dokunuş nelerdir, iyi dokunuş ve kötü dokunuş nasıl ayırt edilir ve kötü dokunuşlara karşı neler yapılması gerektiği, sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruması, diğer insanların özeline saygı duyması, kendisi ile çevresi arasında sağlıklı sınırlar koyması bakımından bu eğitim verildi.

“Mahremiyet Eğitimi” sunum ve videolar ile pekiştirilerek, öğrencilerin merak ettiği sorulara yer verilerek, interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.

Bu eğitim ile öğrencilerimizin kendi bedenlerini tanıması, iyi ve kötü dokunuşları ayırt etmesi, oluşabilecek istismarlara karşı önlem alabilmesi ve bunu güvendiği yetişkinlere anlatabilmesi ile bu konuda bilinç kazanması amaçlanmıştır. Rehber öğretmenimize, öğrenci katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Kein Kommentar

Gib einen Kommentar

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected] 
× İletişim