Ortaokul

Ortaokul

Modern ve kültürel değerlerle oluşturduğumuz eğitim programımızdaki temel hedeflerimiz; öğrenmeyi ve keşfetmeyi seven, doğaya saygılı, bilim, sanat, spor gibi farklı alanlarda yeteneklerini ortaya koyabilen bireyler yetiştirmektir. Oluşturduğumuz ve her geçen gün çağın gerekliliklerini bünyesine dahil ederek geliştirdiğimiz eğitim programı ile öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden destekliyoruz. Yetiştirdiğimiz öğrencilerin, topluma ve insanlığa faydalı bireyler olmasını, insanlığa değer katmasını amaçlıyoruz.

HAFTA SONU KURSLARIMIZ

Öğrencilerimize, cumartesi günleri (4 ders saati) bir hafta sayısal ders ağırlıkta, bir hafta sözel dersler ağırlıkta olacak şekilde etüt dersleri düzenlenmektedir. Bu derslerin amacı, hafta içi derslerin tekrarı veya ödev yapmak yerine öğrencilerin, LGS sınavına hazırlanmasını sağlamaktır. Öğrencilerimize, ayda 2 deneme sınavı uygulanarak eksik konu ve kazanımları üzerine bireysel ders çalışma programı eğitim koçumuz tarafından hazırlanmaktadır.  8. Sınıf öğrencilerimizin yanı sıra 5,6 ve 7. Sınıf öğrencilerimiz de Türkiye çapında yapılan çeşitli değerlendirme sınavlarına katılım göstermektedir.  7 ve 8. Sınıf kademelerinde yoğunlaştırılmış LGS sınav hazırlığı gerçekleştirilmektedir. LGS sınavı sürecine son 1 ay kaldığında ise 8. Sınıf öğrencilerimiz, her gün deneme sınavı yapılarak sınav kampına alınmaktadır.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerimiz, haftalık ders programı içerisine yerleştirilmiş ve bireysel yeteneklerine göre tercih ettikleri sportif, sanatsal kulüplerde eğitim görmektedir. Öğrenci kulüplerindeki temel hedefimiz, ilgi ve yeteneği olan öğrencilerimizi keşfederek gelişimlerine katkı sağlamaktır.

KIŞ OKULLARI

Eğitim ve öğretim sürecinin başlaması ile okulumuzda sanatsal ve sportif faaliyetler de başlamaktır.

Ekim ayı içerisinde açılan kış okullarımızın içeriği:

Kültür, Sanat, Müzik, Spor Etkinleri
Jimnastik, Drama, Görsel Sanatlar ( Ebru, Karakalem vb.)
Çeşitli Spor Dalları (Basketbol, Futbol, Voleybol, Badminton)

ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ

Okulumuz, veli ve öğrenci iletişimini teknolojik sistem olarak K12Net üzerinden yürütmektedir. Bu sistem içerisinde öğrencilerimizin ders, devamsızlık, not bilgilerinin bulunması dışında veli- öğrenci, öğretmen-okul idaresi ile yazılı olarak anlık iletişime geçilebilmektedir. Öğrencilerimiz, sınıf danışmanlığı sistemi ile takip edilir. Sınıf danışman öğretmenleri, velilerimizi ayda en az 2 kez kurum telefonumuz üzerinden arayarak detaylı bilgilendirmektedir. Velilerimiz ile dönemlik bireysel veli toplantıları düzenlenmektedir. Yıl içerisinde öğretmen randevu saatleri içerisinde velilerimiz ve öğretmenlerimiz bireysel görüşmeler yapmaktadır.

Atölye ve Kulüp Faaliyetleri

YARATICI DRAMA

SATRANÇ

GÖRSEL SANATLAR

ROBOTİK KODLAMA

JİMNASTİK

DANS

Aktivite ve Sosyal Gezi Programları

LGS Öğrencilerine Yönelik Lise Gezileri

Tiyatro Etkinlikleri

Çeşitli Yarışma Etkinlikleri

Pandomim Etkinlikleri

Konser Etkinlikleri

Trekking Yürüyüşleri

3D Sinema Gösterileri

Kültür Sanat Gezileri

Rehberlik Seminerleri

Rehberlik Envanter Uygulamalar

Rehberlik Grup Etkinlikleri

Rekreasyon Etkinlikleri

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected]
× İletişim