Hakkımızda

Hakkımızda

Geliştirdiği modern ve kendi kültürüyle paralel eğitim programı, tüm gereklilikleri karşılayan ortamlarıyla, ilk dönemden üniversiteye kadar tüm yaşlardaki öğrencilere hitap ediyoruz. Öğretim programımız; öğrencilerimizin evrensel değerleri kendi değerleriyle renklendirebilecek öz güvene sahip; öğrenmeyi, keşfetmeyi, farklı bakmayı öğrenen; doğaya ve çevreye saygılı, bilim, sanat, spor gibi farklı zekâ alanlarında etkinlik ve yeteneklerini ortaya koymuş bireyler haline gelmesini sağlamaktadır. 

Güçlü ve her zaman kendini geliştiren akademik kadrosuyla, öğrencilerin akademik olarak yeterli ve gelişime açık bireyler haline gelmesini sağlarken, yabancı dil eğitiminde tercih ettiği “dünya üzerinde en geniş coğrafyalarda kullanılan” diller ile eğitim ve öğretimle edindiklerini tüm dünyayla rahatlıkla paylaşım yapabilmelerini sağlamaktayız.

Ayrıca Türkiye’nin gurur duyduğu milli değerlerini barındıran eğitim sistemi içine global dünyanın ihtiyaçlarını da katarak, personel ihtiyacının yüksek olduğu alanlarda mesleki eğitime yönelerek hem ülkemizin hem de velilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek hedefiyle yola çıkan; gelenekçi olduğu kadar yenilikçi, yaşam boyu öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi ilke edinmiş bireyler yetiştiren evrensel bir eğitim politikamız vardır.

Misyonumuz

Dolmabahçe Okulları; öğrencilerinin bilgi, düşünce ve davranış temelli yeterliliklerini geliştirme, donanımlarını en üst seviyede kullanabilme, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı olarak toplum değerlerine saygılı, bilim ve sanat merakı yüksek, vatandaşlık algısı gelişmiş bireyler yetiştirmeyi benimser.

Vizyonumuz

Dolmabahçe Okulları; bugünün öğrencilerini, yarının ebeveynleri ve ülkemizin gelecek mimarları olarak görüp, mutlu okul, yaşayan okul, çevreci okul, sportif-sanatsal okul, teknolojik okul, temiz okul anlayışı ve kuralları ile Atamıza ithafen

“Bıraktığın Yerden, Gösterdiğin Hedefe”

sloganı ile ulaşmayı vizyon edinmiştir.

×

Merhaba!

Bize bir e-posta göndermek veya WhatsApp'tan ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız

[email protected]
× İletişim